ERHAN ERKEN KİMDİR?

1961 Yılında İstanbul’da doğdu

TAHSİL HAYATI:

Lise:  Galatasaray Lisesi,

Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü

Yüksek Lisans :Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü

Tez Konusu: Osmanlı’da Ekonomi Basını: Dersaadet Ticaret Odası Gazetesi örneği (1885-1886) ( 1-26 Sayıların Transkripsiyonu)

Doktora: Medipol Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

Doktora Tez Konusu: İktisadi Dönüşüm ve Şehir: 1983-2014 Arasında Üç Sektör Üzerinden İstanbul’daki Değişimin İzlenmesi

MESLEKİ HAYAT:

YAYINCILIK : 1983  Yılından bu yana Reklamcılık, Basım, Ambalaj ve Yayıncılık Sektöründe çeşitli firmalarda kurucu, ortak, yönetici ve danışmanlık yaptı

MÜSİAD’IN ÇERÇEVE Dergisi’nin ve Dernek BÜLTEN’inin 1994-2001 arasında Yayın Yönetmenliğini yaptı

Dijital yayıncılık alanında, üç dilde yayın yapan Dünya Bülteni , Worldbulletin, Son Devir Haber, Püfterem Mizah ve Dünya Bizim kültür sitelerinin kurucularından.

2010 Yılından itibaren Kuzey Haber Ajansı bünyesinde çeşitli belgesel filmlerin gerçekleştirilmesini sağladı.: Almanya’da Türk İzleri, Almanya Treni, Kıbrıs’ta Vakıf Malları, Endülüs’te Moriskolar adlı belgesellerde Genel Koordinatörlük yaptı

Kuzey Haber Ajansı bünyesinde, TRT TÜRK, TRT AVAZ; TRT HABER ve TRT ARAPÇA kanallarına TV programları hazırlayan ekibin yöneticiliğini yaptı.

TRT TÜRK’de yayınlanan Hanlardan Plazalara adlı 13 bölümlük programda konsept danışmanlığı ve moderatörlük yaptı. TRT OKUL’da  yayınlanan Elif’den Z’ye adlı 13 bölümlük sohbet programının yapım ve sunumunu gerçekleştirdi.

2020 Yılından itibaren Fatih Edirnekapı’da Kariye Kitap/ Hediye adlı bir kitapçı dükkanı (Sahaf)  işletiyor. Bu mekanda aynı zamanda geleneksel sanatlarımız ile ilgili çalışmalar yer alıyor

EĞİTİM  ALANI: Eğitim alanında 1986 yılından bu yana okul öncesi eğitim ve ilköğretim çağına hitap eden bazı kurumların kuruluşunu gerçekleştirdi ve yöneticiliğini yaptı. (Elif Yuva, Bayram Yuva, Bayrampaşa Bilgi Merkezi, Ebsad Bilgi Evleri )

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde 2009-2013 arasında  Mütevelli Heyet Başkanlığı yaptı. 2023 Ocak ayı itibariyle İTİCÜ Mütevelli Heyetine yeniden seçildi. 2019-2020 ve 2023-2024 Yıllarında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Misafir Öğretim Görevlisi olarak dersler verdi.( veriyor) 2021-2022 ve 2022-2023 Eğitim yıllarında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Misafir Öğretim Görevlisi olarak iki derse girdi.

GÖNÜLLÜ TEŞEKKÜLLER:

Çeşitli STK’ larda kurucu, başkan ve yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra, (Bilim Sanat Vakfı, Boğaziçi Yöneticiler Vakfı, Bayrampaşa Bilgi Gençlik Derneği)1994-2004 arası MÜSİAD, 2005-2009 arasında İTO Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2022 Kasım seçimleri sonrasında  İTO’da Meclis Başkanlığı görevine getirildi.

İngilizce ve Fransızca bilen Erken, evli ve 4 çocuk babası.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir