ERHAN ERKEN KİMDİR?

1961 Yılında İstanbul’da doğdu

TAHSİL HAYATI:

Lise:  Galatasaray Lisesi,

Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü

Yüksek Lisans :Marmara Üniversitesi, Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü, Yakınçağ Tarihi

MESLEKİ HAYAT:

YAYINCILIK : 1983  Yılından bu yana Reklamcılık, Basım, Ambalaj ve Yayıncılık Sektöründe çeşitli firmalarda kurucu, ortak, yönetici ve danışman

Dijital yayıncılık alanında, üç dilde yayın yapan Dünya Bülteni , Worldbulletin, Son Devir Haber, Püfterem Mizah ve Dünya Bizim kültür sitelerinin kurucularından.

2010 Yılından itibaren Genel Koordinatörlüğünü yaptığı Kuzey Haber Ajansı ile çeşitli belgesel filmlerin gerçekleştirilmesini sağladı. TRT TÜRK, TRT AVAZ; TRT HABER ve TRT ARAPÇA kanallarına TV programları hazırlayan ekibi yönetti. En son TRT OKUL’da  Elif’den Z’ye adlı sohbet programının yapım ve sunumunu gerçekleştirdi.

EĞİTİM  ALANI: Eğitim alanında 1986 yılından bu yana okul öncesi eğitim ve ilköğretim çağına hitap eden bazı kurumların kuruluşunu ve yöneticiliği (Elif Yuva, Bayram Yuva, Bayrampaşa Bilgi Merkezi, Ebsad Bilgi Evleri )

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde 2009-2013 arasında  Mütevelli Heyet Başkanlığı yaptı

GÖNÜLLÜ TEŞEKKÜLLER:

Çeşitli STK’ larda kurucu, başkan ve yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra, (Bilim Sanat Vakfı, Boğaziçi Yöneticiler Vakfı)1994-2004 arası MÜSİAD, 2005-2009 arasında İTO Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Şu anda bazı STK’ların İstişare Heyeti üyesi. İTO’da Basım-Yayın Meslek Komitesinden Meclis üyesi

İngilizce ve Fransızca bilen Erken, evli ve 4 çocuk babası. Dört de torunu var

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir